Jak si vedlo zpravodajství STA Bruntálsko v roce 2017?

Na konci července došlo k velké změně regionálního zpravodajství STA Bruntálsko. Zpravodajství se proměnilo – změnilo celý grafický vzhled a zároveň jste zprávy začali číst na nové doméně stabruntalsko.cz. Tato změna vedla k tomu, že zatímco v prvních sedmi měsících roku navštívilo portál průměrně přes 42 tisíc návštěvníků, od červencové změny to bylo průměrně přes 43,5 tisíc uživatelů za měsíc (do statistik není započítaný poslední týden roku).

Celkem se tedy během roku zajímalo o zpravodajství více než půl milionu návštěvníků za celý rok, kteří dohromady zhlédli přes 820 tisíc stránek. Největší návštěvnost zaznamenal zpravodajský portál během měsíce srpna, kdy se na něj podívalo přes 52 tisíc čtenářů.

Jako již tradičně nejvíce čtené je zpravodajství stabruntalsko.cz v Krnově (24 %), na druhém místě potom v Praze (17 %), na třetím místě potom v Bruntále (16,5 %). Velkou oblibu má portál také v Opavě, Ostravě, Rýmařově, Frýdku Místku, Brně, Jeseníku a Břidličné.

Velmi potěšujícím faktem je, že naši čtenáři nejraději čtou na mobilech a tabletech (skoro dvě třetiny čtenářů), jedna třetina poté si své zprávy vychutnají na stolních počítačích. Nejvíce čtenářů používá prohlížeč Google Chrome a Android Webview (dohromady zhruba dvě třetiny).

 

 

Share This