Jak si vedlo zpravodajství STA Bruntálsko v roce 2018?

Zpravodajský portál STA Bruntálsko je aktivní na hlavní webové doméně www.stabruntalsko.cz. Během roku 2018 se zajímalo o zpravodajství takřka 620 tisíc návštěvníků za celý rok, což představuje oproti předchozímu roku nárůst asi o 90 tisíc. Největší návštěvnost zaznamenal zpravodajský portál během měsíce srpna, kdy se na něj podívalo přes 73,5 tisíc čtenářů.

Více než 96 procent návštěvníků se na stránky dívalo z České republiky (zhruba půl procenta USA, Německo). Jako již tradičně nejvíce čtené je zpravodajství STA Bruntálsko v Krnově (22 %), na druhém místě potom v Praze (19 %), na třetím místě v Bruntále (15 %). Velkou oblibu má portál také v Ostravě, Opavě, Rýmařově, Brně, Jeseníku, Břidličné, Frýdku-Místku, Olomouci, Havířově, Novém Jičíně a Třinci.

Velmi potěšujícím faktem je, že naši čtenáři nejraději čtou na mobilech a tabletech (přes dvě třetiny čtenářů), jedna třetina poté si své zprávy vychutnají na stolních počítačích. Nejvíce čtenářů používá prohlížeč Google Chrome a Android Webview (dohromady přes dvě třetiny).

Nejnavštěvovanější stránkou je hlavní stránka zpravodajského portálu STA Bruntálsko www.stabruntalsko.cz, kde čtenáři najdou veškerý přehled aktuálních regionálních a celokrajských zpráv. Nejčtenějšími rubrikami jsou Krimi zprávy a zpravodajství z Krnovska.

 

 

Share This